E-Ticaret Web Sitesi

E-ticaret

E-Ticaret Web Sitesi

E-Ticaretelektronik alanda ticaret ortamı anlamına gelmektedir ve 1995 yılında oluşansonrasında dünyaca internet kullanımının zaman içersinde artmasıyla yaygınlıkve gösterim kazanmıştır. Zamanımızda Türkiye’de ve bir çok ülke bölgelerindeoldukça gelişmiş ve ilgi görmüştür. Kurumsal Firmalar, ithalatçılar, ürünlerisatabilmek isteyenler E-Ticaret Web Sitesioluşturarak veya aktif olarak kullanılan web sitelerine ilan girerekürettikleri ürünlerini dünyanın her bölgesine kolayca satabilir durumagelmiştir. Tüketiciler açısındanda bu durum iyi olmuştur, saatlerce mağazalarıgezip istediği ürünleri ve seçenekler aramak yerine e-ticaret siteleri aracılığıyla bilgisayarlarının başından kalkmayarakihtiyaçlarını hızlı ve kısa sürede yorulmadan ve güvenlinilir şekilde karşılayabilmektedirler.ve müşteriler e-ticaret Sitelerini gezinerek istedikleri firmalardan hizmetalabilirler.

E-Ticaret Sitesi Ne Kazandırır?

1- E-Ticaret siteleri bulunmayan firmalar ve şirketler sadece kendi bölgelerinde satış yapabilirler,                    

E-Ticaret sitesisahibi olan firmalar ise bulunduğu bölgeyle kalmayıp çok geniş bir müşteriportföyü profesyonel satış ağlarına sahip olabilirler.

2-  Müşteriler e-ticaret sitelerinde istedikleri gibi gezebilir ve istedikleri ürünü sorun yaşamadan karşılaştırarak ve inceleyerek istedikleri zaman alabilirler. E-ticaret sitesine sahip olmayan işyerler ise sadece mesai saatleri içersinde işyerlerine gelen müşterilere satış yapabilirler.

3- Satıcı işyerleri acısından avantajlı olan durum ise dünyadaki tüm müşterilere internet ortamı üzerinden kolay ve hızlı ulaşım sağlamalarıdır.

4- Müşteriler zaman içersinde sizden aldığı ürünler hakkında olumlu veya olumsuz yorumlar yaparak sizlerin ürünlerini yukarı seviyeye veya olumsuz yönde düşüşe geçirebilir.

5- Düşük bütçeler ile yüksek iş kazancı sağlayabilmektesiniz. e-ticaret sitesi  açmanız durumunda normal fiziki mağazalara ödediğiniz doğalgaz, elektrik, su faturaları ve kira masraflarınızdan kurtulabilirsiniz.

E-Ticaret Web Sitesi Açmanın Olumsuz Yönleri

1-Ürünlerinize birebir müşterileriniz dokunmak görmek isterler, e-ticarette böyle bir şey maalesef mümkün değildir.

2) Müşterileriniz ile yüz yüze gelerek iletişim kurmamanız sizin açınızdan büyük bir dezavantajdır.

4- Online alışverişe sisteminde güven eksikliği vardır, haberlerde sıkça karşılaştığımız ve yaygın olarak internet üzerinden dolandırıcılık nedeni ile insanlarımız e-ticaret alışverişine yeterli seviye güvenmezler.

E-Ticaret Web Sitesi Fiyatları

Öncelikli olarak e-ticaret gibi bir site açmayı düşünüyorsanız emek ve ilgi göstermelisiniz gelen siparişlerin kontrollerini mutlaka yapmalısınız,  ürünlerin siteye eklerken ayrıntılı olarak eklemelisiniz, sipariş gönderimlerinde ciddi anlamda zaman harcıyabilirsiniz. Ancak profesyonel bir ekibe sahip iseniz bu işlemler çok daha kolay ve  kısa sürede gerçekleşecektir. Son olarak Profesyonel anlamda bir e-ticaret yazılımına sahip olmanız size her zaman kazandırıcaktır. Kaliteli ve güvenlik seviyesi tam bir e-ticaret yazılımı için webmasterlar veya kurumsal web tasarım hizmeti veren firmalara sitenizi yaptırmanızı öneririz. veya yazılım konusunda iyiyseniz kendi sitenizi güvenlik açıklarına dikkat ederek ve hatasız bir şekilde daha ufak bütçelerle kendiniz yapabilirsiniz. e-ticaret sitesi açıp satış yapıcak kişiler vergi sistemine dahil olmak zorundadır. Her hangi bir firmanız yok ise Anonim Şirketi, Şahıs Şirketi ve Limited Şirketi kurmak sizin için en uygun maliyet olucaktır. Bu tarz şirketleri kurmak sizin bütçenizden gerekli evraklar için ortalama ve tahminen 300 ile 1000 TL arasında olucaktır. Bir e-ticaret sitenizin olması için bir hosting ve domain(Alan Adı) ihtiyacınız olacak ve bu depolama ve alan adınızın her yıl için sunucu firmalarına ödenen bir bütçesi olucaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.