Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Web Sitesi Nasıl Yapılmalıdır?

Web sitelerinin şahıslara  ve profesyonel anlamda kurumsal firmalara için bir müşteri portföyü oluşturması ne kadar önemli katkı sağladığını biliyoruz. Mesala bir firma sektöründe yeni bir adım attığında öncelik olarak web sitesinin web tasarım firmalarına başvurarak hazırlayıp profesyonel anlamda sektöründe ve sanal ortamda yerini aldığını görüyoruz. Durumlar böyleyken web sitesi nasıl yaptırmalıyım? Sorunu genel anlamda siz değerli müşterilerimizden duyarız bu kadar merak edilmesi çok normal. Merak edilen bu konuyu biz sizlere açıklamak istedik ve web sitesi nasıl yapılır? Sorusunu ayrıntılı bir şekilde anlattık.

İnternet Sitesinin Kurulumu

Bir web sitesi nasıl yapılabilir?,internet sitesinin kurulumu yapımı gibi şeylere ayrıntılı olarak açıklık getirmek istiyoruz. Bu maddeleri açıklarken bu iş için bilgili profesyonel kurumsal firmaların bulunduğunu ve işlerini yüksek seviyede doğru yaptıklarınıda bilgi olarak vermek isteriz. Burda anlatabileceğimiz amatör anlamda sizlere bilgi danışmanlığı yapmaktır.

Alan Adı (Domain) Satın Almak

Bir Web Sitesi yapabilmek için öncelik sanal ortamda bir alan adımızın olması gerekir, insanlar ve kurumlar bizleri internet ortamında aradıklarında bulabilcekleri com,net ve org gibi uzantılara sahip isim ve adres çubuğudur. Bir alan adımız olmadığı taktirde web sitesi kullanamayız. Alan adı satın alabilceğimiz kurumsal firmalar mevcuttur.

Hosting Barındırma Alanı

Hosting Barındırma Alanı internet sitelerimizin aktif olarak çalışmasını sağlayan hazırladığımız dosyaları aktif olarak internet ortamında depolama göreviyle çalıştıran alandır. Hosting paketleri Linux ve Windows olarak değişkenlik gösterebilir. Hosting paketi satın alırken dikkat etmemiz gereken konulardan biridir.

Hosting ve Domain Birbirine Bağlama

Hosting depolama alanı Domain ise depoya verdiğimiz isim olarak görebiliriz, bu iki araç birbirine bağlanmadığı taktirde internet sitemiz çalışmayabilir, depolama alanı ve alan adımız aynı firmada ise firmaya bağlantı kurdurabilirsiniz, ancak iki ayrı firmadan hizmet alıyorsanız DNS yöntemi ile birbirine ip vererek bağlamanız gerekmektedir.

Google için yapılan web tasarım

Google için yapılan web tasarım sitelerinde dikkate alınması gereken husus tamamen özgün olmanızdır, kesinlikle kopya içerik ve telif hakkı içeren belgeler resimler ve içerikler kullanmamalısınız. Google incelemelerinde sizdeki özgünlüğü fark eder ise sizi güzel konumlandırır, aksi taktirde kopya içerikten sizi eleyebilir. Bizim için bu kısımda önemli olan hizmet seo dur. Seo Google için istenilen anahtar kelimelerde üst sıralara bulunmasına yarar gösterir. İçerikleriniz her zaman sizin tarafınızdan özgün olarak ve en az 300 kelime olması gerekmektedir, kullanılan resimler her zaman doğal ve sizin tarafınızdan çekilen resimler olur ise daha olumlu yanıtlar alabilirsiniz. Web tasarım konusunda uzman ve profesyonel hizmet veren firmalardan ücretli olarak hizmet almanız sizi daha fazla üst sıralara taşıyabilir. Girdiğiniz içeriklerde anahtar kelimeden daha çok ilgili hizmeti tanıtmanız ve hakkında yapılacak bilgileri makalenizi okuyan kişilere taşımanız gerekmektedir. Girdiğiniz özgün makalelerde anahtar kelimelerinizi koymayı unutmayın bu sizin için olumlu yönde etki gösterecektir. Makale içlerinde verdiğiniz linkler doğru bağlantı yollarına çıkmalı ve bilgi içermelidir.

Kaliteli Web Tasarım

Kaliteli Bir Web sitesini açıklamak gerekirse şu şekilde olmalıdır;

Özgün ve Sizin Tarafınızdan Yazılan Bir İçerik

Yazdığınız içerikler sıkıcı olmamalı,ve insanların okurken bir dikkat uyarıcı tarzda olması gerekmektedir, içeriklerin içinde kullandığınız resimler tamamen doğal ve sizin tarafınızdan çekilen resimler olur ise daha olumlu bir geri dönüş alırsınız.

Web Sitesinin Renkleri

Site içerisinde kullandığınız renkler kurumsal bir firmanın renklerini teşkil etmeli ve birbirine uyumlu olmadır.

Web Sitesinde Kullanılan Font

Web sitesi içerisinde kullanılan fontlar site yapısına ve içeriğine uyum sağlamalıdır. Font olarak Google fazlasıyla seçenek sunmuştur. Font seçenekleri içinden siteniz için en uyumlu fontu bularak sitenize bir ayrıcalık katabilirsiniz.

Site Hızı ve Site Yapısı

Web Sitesini tasarladıktan sonra site içerisinde gezmeniz size artı yönde bir etki katar, siteniz hızlı ve hatasız çalışmalıdır.

Mobil Uyumlu Web Sitesi

Yaptığınız ve tasarladığınız web tasarım sitesi tamamen mobil uyumlu olmalıdır, Google buna çok dikkat eder ve sitenize ziyaret eden kişiler mobil olarak girdiklerinde zorluk yaşamazlar.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.