Eticaret

Gelişmiş Eticaret Sistemleriyle Satışları Arttırmanın Yolları

Ülkemizde artık birçok firma internet üzerinden satış yapmaya başladı. İnternet dünyasının çok gelişmesi, müşteri potansiyelinin oldukça yüksek olması ve işletmenin çalışan maliyetini azaltması gibi durumlar birçok firmanın internet dünyasına açılmasını sağladı. Bazı firmalar n11, hepsiburada, gittigidiyor ve sahibinden gibi aracı siteler üstünde sanal dükkânlar açarken, bazı firmalar kendilerine hazır eticaret sistemleri satın aldılar. Eticaret sistemlerinin diğer aracı sitelerden en büyük avantajıysa arada komisyon olmaması.

Gelişmiş Bir Eticaret Sistemi Nasıl Olur?

Piyasada bulabileceğiniz birçok farklı eticaret sistemi var. Bunların içerisinden gelişmiş olanları bulmak oldukça önemli çünkü ileriki dönemlerde bütün işlemlerin otomatik olarak yapılması gerekebilir. En ufak bir demode işlem, sizin için büyük bir vakit kaybına dönüşebilir. Bu sebepten dolayı gelişmiş eticaret sistemleri kullanmak çok önemlidir.

Gelişmiş sistemlerin özellikleri şunlardır;

  • Sanal Post Entegrasyonu: Sanırım bir eticaret sisteminin en önemli özelliği sanal post entegrasyonudur. Müşteriler sitenize girdiğinde öncelikle üye olmalı ardından sisteme otomatik olarak bakiye yükleyebilmelidir. Bakiye yükleme sırasında sitenizde kurulu olan sanal post entegrasyonu başarılı olmalı ve kredi kartından güvenli bir şekilde belirlenen tutarı çekmelidir. Tabi ki ardından müşterinin sistemine bakiye eklenmelidir.
  • Üyelik Sistemi: Tabi ki böylesine bir sistemde, üyelik sisteminin çok başarılı olması şarttır. Öncelikle siteye giren üyeleri siteye kayıt olmak için harekete geçirmek gerekmektedir. Header bölümünde ya da sırıtmayacak bir bölümde müşterileri üye olmaya davet etmek oldukça mantıklı olabilir. Müşteriler üye olmaya çalışırken gereksiz sorulardan kaçmak ve güvenlik sorusunu kullanıcıları yormayacak bir şekilde ayarlamak oldukça gereklidir.
  • Responsive Tasarım: Aslında iyi web sitelerinin genel özelliklerinden birisi responsive tasarımlardır. Sitenizin her platformda çok rahat bir şekilde kullanılıyor olması çok önemlidir. Müşteriler telefondan girip üye olabilmeli, bakiye yükleyebilmeli hatta gerekirse canlı destek sistemini bile kullanabilmelidir. Müşteriler bunları yaparken hiçbir şekilde zorlanmamalı ve hatalarla karşılaşmamalıdır.
  • Akıllı Telefonlar İçin Uygulama: Başarılı eticaret sistemlerinin akıllı telefonlarda uygulamaları olduğunu görmüşsünüzdür. Sizde işleri büyüttüğünüzde mutlaka eticaret sisteminin uygulamasını bütün platformlar için yaptırın.

Sizinde Bir Websiteniz Olsun?

Kaliteli ve kalıcı çözümler...

Biz Sizi Arayalım?

Müşteri Temsilcimiz İletişime Geçsin.

Verdiğimiz Hizmetler

  • Web Tasarım
  • Eticaret
  • Eticaret sitesi
  • Online Alışveriş sitesi
  • Php Web Site
  • Yazılım

Doğru Seçim Doğru Karar.

E ticaret hizmeti almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bir adım atın ve bizden teklif alın önceliğimiz müşterilerimizi mutlu etmek olduğu için sizi memnuniyetle dinleniyip başarılı bir şekilde projenizi ilerleticez.